Noriu Jums pateikti keletą citatų iš Viktor E. Frankl knygos “Žmogus ieško prasmės“.

1. “Logoterapija laiko žmogų būtybe, kurios pagrindinis rūpestis – siekti prasmės, o ne paprasčiausiai patenkinti savo instinktus bei potraukius arba tiesiog prisitaikyti, prisiderinti prie visuomenės ir aplinkos.”"

2. “Nėra nieko pasaulyje, kas galėtų veiksmingiau padėti  išgyventi net blogiausiomis sąlygomis, kaip žinojimas, kad tavo gyvenimas turi kokią nors prasmę.

3. “Nereikėtų ieškoti abstrakčios gyvenimo prasmės. Kiekvienas žmogus turi savo ypatingą gyvenimo misiją, konkretų pašaukimą, kurį reikia įgyvendinti. Todėl niekas negali jo pakeisti, niekas negali jo gyvenimo pakartoti. Taigi kiekvieno uždavinys toks pat unikalus, kaip ir galimybė jį įgyvendinti”.

4. “Žmogus turėtų ne klausti, kokia jo gyvenimo prasmė, o veikiau pripažinti, kad šis klausimas jam yra užduodamas. Trumpai tariant, kiekvieną žmogų klausinėja gyvenimas; ir jis gyvenimui gali atsakyti tik prisiimdamas atsakomybę už savo paties gyvenimą; gyvenimui jis gali atsakyti tik būdamas už jį atsakingas.”

5. “Gyvenk taip, tarsi gyventum antrąkart, tarsi pirmąkart būtum elgęsis taip neteisingai, kaip ketini pasielgti dabar. Nėra nieko, kas labiau paskatintų žmogaus atsakomybės jausmą nei ši maksima, kuri kviečia pirma įsivaizduoti, kad dabartis jau praėjusi, o antra, kad praeitį dar galima pakeisti ir pataisyti.

6. “Žmogus nėra visiškai valdomas ir bejėgis, veikiau jis pats apsisprendžia: arba pasiduoda aplinkybėms, arba drąsiai jas priima. Žmogus ne šiaip sau egzistuoja, bet visada sprendžia, kokia bus jo egzistencija, kas jis bus kitą akimirką. Taip pat kiekvienas žmogus yra laisvas kiekvieną akimirką pasikeisti.”

7. “Pasaulio būklė yra prasta, bet viskas dar pablogės, jie kiekvienas iš mūtų nepadarys geriausia, ką gali.”

Beskaitydama šią knygą, suradau savo gyvenimo prasmę – kasdieną priimti vis naujas gyvenimo siūlomas situacijas, išmokti į jas žiūrėti iš psichologijos taško, vertinti ir suprasti, mokytis ir tobulėti bei dalintis savo įžvalgomis su kitais.

O kokia yra Tavo gyvenimo prasmė?

Patiko (5)

Rodyk draugams